fbpx
Małgorzata Wenclik

Małgorzata Wenclik

dr nauk społecznych w zakresie prawa

O mnie:

Doktor nauk społecznych w zakresie prawa. Ukończyła studia prawnicze, a następnie doktoranckie i podyplomowe z zakresu mediacji sądowej na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Współpracowała z licznymi uczelniami wyższymi. Jest adiunktem w Katedrze Prawa i Postępowania Administracyjnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Jej zainteresowania naukowe mieszczą się w obszarze prawa administracyjnego, nauki administracji i zarządzania publicznego. Ma też za sobą praktykę i doświadczenie urzędnicze – dzięki czemu ma szerokie spojrzenie na współczesną administrację.

Od lat jest aktywną działaczką III sektora. Była członkinią Zarządu Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok, była Prezeską Fundacji Centrum Inicjatyw na Rzecz Społeczeństwa, a obecnie jest członkinią Zarządu Stowarzyszenia 100-lecie Kobiet. Realizuje liczne projekty o charakterze społecznym skierowane na integracje międzypokoleniową, edukację społeczną i prawną.

Jest autorką publikacji naukowych dotyczących partycypacji społecznej i obywatelskiej. W 2016 roku wydała monografię „Prawne i pozaprawne uwarunkowania konsultacji społecznych”.

Zajmuje się popularyzacją nauki prawa, prowadzi warsztaty, wykłady, seminaria. W 2022 roku otrzymała wyróżnienie Korpusu Solidarności dla koordynatora wolontariatu. W marcu 2022 r. została wyróżniona przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet tytułem Liderka Równości – za działalność na rzecz praw kobiet w województwie podlaskim.

Lubi podróże i dobre towarzystwo. Literatura faktu i biografie to jej pasja.

Zajęcia tego trenera