fbpx
Dominika Łapińska

Dominika Łapińska

studentka prawa

O mnie:

Studentka I roku prawa na Uniwersytecie w Białymstoku. Jest przewodniczącą Koła Naukowego Inicjatyw Administracyjnych oraz członkinią Studenckiego Forum Business Centre Club.
Pełniła funkcję Przewodniczącej VII Kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Białystok oraz była Przewodniczącą Komisji ds. Edukacji i Samorządów w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Podlaskiego. Jest współautorką raport pt. ,,Białystok dla młodych – potrzeby i problemy młodzieży w Białymstoku’’. Współtworzyła Strategię Rozwoju Białegostoku na lata 2021-2030. Była również jednym z panelistów na IV edycji East Design Days w temacie edukacja przyszłości.

Koordynowała i brała udział w wielu projektach, m. in. jako ekspert ds. społeczeństwa obywatelskiego tworzyła strategię dla młodzieży RP w ramach projektu #PLdlaMłodych, koordynowała projekty ,,Droga Mierzona Sukcesem’’ oraz Targi Edukacyjne dla uczniów z klas 8 z województwa podlaskiego. Aktywnie działa w Fundacji Centrum Inicjatyw Na Rzecz Społeczeństwa oraz Stowarzyszeniu Inicjatywa.

Interesuje się prawem karnym materialnym, kryminologią, prawem rodzinnym oraz polityką. W wolnej chwili uwielbia gotować i oglądać seriale.

Zajęcia tego trenera