Przygotowania:
Zanim rozpoczniesz kurs, pobierz materiały dodatkowe.
Zrobiliśmy za Ciebie notatki z lekcji (nie ma za co!) i przygotowaliśmy proste zadania, które możesz wykonać samodzielnie.
Lekcja 1. Oglądaj
Czas trwania filmu: 5:51
Trenerka przywołuje w filmie prace Roberta J. Valleranda, który zauważył, że pasja może mieć dwojaki charakter.
Może być harmonijna – wtedy, gdy nie zaburza równowagi naszego życia, uskrzydla i wzmacnia nasze relacje z innymi (np. z innymi pasjonatami).
Może też być obsesyjna, czyli taka, która wywołuje silne negatywne emocje (np. kiedy musimy przestać coś robić), zaburza naszą równowagę, wpływa na nasze zdrowie i psuje relacje z innymi. Jeśli taka obsesja nie zostanie w porę powstrzymana, może przerodzić się w uzależnienie.
Spróbujmy znaleźć w naszej społeczności osoby o podobnych pasjach.
Napiszcie do nas na chacie lub na Grupie Akademii z hashtagiem #pasja.
Lekcja 2. Słuchaj
Czas trwania podcastu: 3:28
O nie! A jeśli nie mam żadnej pasji? Nic mnie nie uskrzydla?
Na Twoją Pasję wpadniesz tylko pod warunkiem, że otworzysz sięv na nowe doświadczenia i nie będziesz z góry zakładał(a), że to na pewno nie jest dla Ciebie.
Jeśli chcesz mieć bogatą osobowość, warto o Pasję zawalczyć np. zapisując się najróżniejsze zajęcia na próbę lub testując zainteresowania swoich przyjaciół.
Pamiętaj, że Pasja nie musi być nastawiona na efekty – nawet jeśli nie jesteś doskonałym malarzem czy pianistą, możesz cieszyć się procesem malowania lub grania i czerpać radość nawet z malutkich postępów.
Trener:
O mnie:
Trenerka kreatywności Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności oraz programu Destination Imagination. Prowadzę warsztaty twórcze m.in. z uczniami, studentami, nauczycielami. W trakcie warsztatów odkrywamy pasje uczniów oraz ich mocne strony, wzmacniamy poczucie własnej wartości i rozbudzamy wewnętrzny twórczy potencjał, który, uwierzcie mi, tkwi w każdym z nas.