fbpx

Jak zaplanować wycieczkę, która przejdzie do historii?

video + podcast

Jak zorganizować wycieczkę lub dowolny inny projekt? Jak zaplanować zadania i odzyskać kontrolę nad chaosem obowiązków? Czym są Sunday Blues i jak je poskromić?

Ten kurs przyda Ci się kiedy dostaniesz pod swoje skrzydła nowy projekt, który być może trochę Cię przeraża, bo zupełnie nie wiesz od czego zacząć.
To schematy działania menedżerów, którzy zarządzają olbrzymimi przedsięwzięciami. I choć czuwają nad tysiącami zadań, nie tracą zimnej krwi i panują nad wszystkim.

Uczymy się tu podstaw zarządzania projektami. Przedstawiona na filmie metoda to Struktura Podziału Prac (ang. Work Breakdown Structure) wykonana techniką Mapy Myśli. 

Pozwala na dokładne przemyślenie i wyłonienie wszystkich zadań, stworzenie idealnych list „do zrobienia”, a nawet na podział zadań w grupie i monitorowanie postępów prac.

Kurs zawiera:

  1. Zeszyt ćwiczeń z notatkami i zadaniami – do pobrania w PDF.
  2. Materiał video:
    Instrukcja krok po kroku jak przygotować Strukturę Podziału Prac metodą Mapy Myśli.
  3. Podcast: „4 sposoby na „Niedzielne Smutki” („Sunday Blues”)
Marta Rogalewska | marketing, biznes, nowe technologie
Udostępnij

Przygotowania

Zanim rozpoczniesz kurs, pobierz materiały dodatkowe.

Zrobiliśmy za Ciebie notatki z lekcji (nie ma za co!) i przygotowaliśmy proste zadania, które możesz wykonać samodzielnie.

Lekcja 1. Oglądaj

Przygotuj sobie kartkę (im większa, tym lepiej) i kolorowe pisaki.

Spróbuj odtworzyć planowanie wycieczki szkolnej, tak jak trenerka zrobiła to na filmie. Oczywiście możesz użyć własnych pomysłów na przebieg wycieczki i atrakcje.

Następnie spróbuj wykonać mapę myśli to zaplanowania jakiegoś innego projektu, który wkrótce Cię czeka, np.:

  • projektu artystycznego
  • fabuły fanfic’a, który zawsze chciałeś/aś napisać
  • planu przemeblowania i zmiany aranżacji pokoju
  • organizacji urodzin lub innej imprezy
  • ogarnięcia zaległości w nauce itd.


Lekcja 2. Słuchaj

Czas trwania podcastu: 4:30

4 sposoby na Niedzielne Smutki (Sunday Blues)

Zdarza Wam się, że czujecie powracający CO NIEDZIELĘ smutek lub rozdrażnienie? To mogą być tak zwane Niedzielne Smutki, czyli Sunday Blues. Są one związane z kończącym się weekendem, co do którego mieliśmy olbrzymie oczekiwania, a rzeczywizstość nieco nas rozczarowała.

Co Sunday Blues mają wspólnego z zarządzaniem zadaniami?

Wszystko 🙂 Bo to menadżerowie projektów znają najlepiej rozwiązania tego problemu i wiedzą, że choć Sunday Blues są zjawiskiem emocjonalnum, lekarstwem na nie bywają metody planowania i osobistej efektywności. Kilka prostych trików przywróci Wam kontrolę, obniży poziom lęku i uciszy Niedzielne Smuteczki.

Jak powinny wyglądać idealne weekendy?

Stwórzmy razem własną wizję tego jak chcielibyśmy spędzać czas wolny.
Napisz o swoich przemyśleniach z oznaczeniem #SundayBlues

Udostępnij nazwy lub linki do programów
na Grupie Akademii Talentów MUER

Trener:

Marta Rogalewska
marketing, biznes, nowe technologie

O mnie:

Project managerka, strateżka marketingowa, analityczka, współzałożycielka 2 agencji kreatywno-technologicznych. Współtwórczyni edukacyjnej marki Gold&Finch. Związana z marketingiem internetowym od 2006. Opracowywała strategie oraz koordynowała realizację wdrożeń technologicznych i działań marketingowych dla takich marek jak Red Bull, Jim Beam, EY, Credit Agricole, Citi, Hasbro i wielu innych. Przez 4 lata manager operacyjny największego w Europie festiwalu tanecznego. Wykładowca na Politechnice Białostockiej (poza studiami MBA, na kierunku Marketing Internetowy i Menedżer E-commerce). Autorka scenariuszy warsztatów dla dzieci i młodzieży.

Inne zajęcia tego trenera