fbpx

Jak wyglądają zjazdy w stacjonarnym programie Akademia Talentów MUER?

Większość sobotnich zjazdów zamyka się w godzinach 9:00-14:00. Spotykamy się w Białymstoku, w Parku Naukowo Technologicznym lub w salach Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki.

Do programu może dołączyć każdy uczeń 7. lub 8. klasy szkoły podstawowej. Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030. Dzięki finansowaniu wszystkie aktywności są BEZPŁATNE dla uczestników.

1. WARSZTATY

Spotkania są połączeniem wykładów i warsztatów praktycznych, ale staramy się, by wiedza teoretyczna była skrócona do niezbędnego minimum. Każdy ze zjazdów ma temat przewodni, np. mózg, kreatywność, zarządzanie projektami, autoprezentacja.

Przykładowe aktywności w trakcie zjazdów Akademii Talentów MUER:

2. WYJAZD INTEGRACYJNY

Wyjazd, np. do Warszawy. To cały dzień napakowany polowaniem na edukację, kulturę, sztukę i dobrą zabawę.

3. TUTORING ROZWOJOWY

Niezastąpiony dla tych, którzy poszukują pomysłu na siebie. W trakcie cyklu 2-3 indywidualnych spotkań z tutorem pomagamy uczestnikom rozpoznawać i lepiej wykorzystywać ich talenty. Uczymy jak szukać mocnych stron, pogłębiać wiedzę i zainteresowania oraz jak planować przyszłość. Tutorzy spotykają się także z rodzicami.

4. RADA MŁODYCH

Osoby chętne mogą też uczestniczyć w spotkaniach Rady Młodych. To szansa na realny wpływ n otoczenie oraz akcje społeczno-edukacyjne prowadzone przez Fundację PRO. To też pierwsze doświadczenia w pracy społecznej, możliwość dalszej kontynuacji działalności w Młodzieżowej Radzie Miasta i dodatkowe punkty za zaliczenie wolontariatu.

Zjazdy prowadzone są w luźnej, przyjaznej atmosferze. Nie zadajemy prac domowych, nie stawiamy ocen. Zachęcamy do aktywnego udziału poprzez ciągłe podnoszenie atrakcyjności naszych zajęć.

5. SPOTKANIA DODATKOWE

Pierwsze spotkanie w ramach programu to zjazd organizacyjny, na który zapraszamy także rodziców. Ostatni ze zjazdów jest podsumowaniem projektów-misji, które uczestnicy opracują w trakcie programu.

6. FORUM

Poza komunikacją telefoniczną/mailową/SMS udostępniamy uczestnikom zamkniętą grupę na Facebooku oraz na Discordzie. Uczestnicy mają tam swobodę komunikacji, a kanały są sercem nowej społeczności. Pozwalają podtrzymanie kontaktów między zjazdami i jest miejscem publikacji zdjęć i dodatkowych materiałów związanych z zajęciami.